Maniadrewna

Materace

Materac idealny – na co zwrócić uwagę wybierając model do pokoju dziecięcego?

Wybór odpowiedniego łóżka dla dziecka jest bardzo ważny. Skupia się na nim każdy rodzic, który urządza pokój, czy to maluszka, czy starszaka. Niestety, często zapominając o tym, co najważniejsze – materacu.

Dzieciaki przesypiają na nim nie tylko noc, ale również robią drzemki w ciągu dnia. Zresztą my, dorośli także spędzamy w łóżku minimum doby. Dlatego wybór odpowiedniego materaca jest jednym z priorytetów przy aranżacji pokoju dziecięcego.

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca dla dziecka jest tak ważny?

Dobrze dobrany model pomoże zadbać o kondycję kręgosłupa, regenerację organizmu oraz spokój podczas snu.

Bezpieczne i komfortowe materace zostały stworzone po to, aby zapewnić ciału odpowiednie podparcie w pozycji leżącej.

Każdy rodzic, który chce zadbać o wygodę oraz zdrowy i bezpieczny sen swojego dziecka, powinien wybrać materac dostosowany do jego indywidualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca dla dziecka?

Najistotniejsze jest to, aby materac był dostosowany przede wszystkim do wzrostu i wagi ciała. Dobrze dobrany materac nie może być zbyt twardy ani zbyt miękki. Powinien być taki, aby idealnie dostosowywał się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Materac musi być dłuższy o co najmniej 20 cm od wzrostu dziecka, które będzie na nim spało.

Oprócz wagi i wzrostu ważnym wyznacznikiem przy wyborze idealnego materaca jest pozycja, jaką nasza pociecha przyjmuje najczęściej podczas snu. Jeśli najczęściej śpi ona na boku, doskonałym wyborem będzie materac, który elastycznie dopasowuje się do ciała. Natomiast, gdy dziecko leży na wznak lub na brzuchu,  powinniśmy wybierać nieco twardszy model.

Dzieci są bardzo ruchliwe, więc jeśli często zmieniają pozycję podczas snu, warto wybrać materac aktywnie dopasowujący się zmian. Jeśli mamy w domu małego alergika zwrócimy także uwagę na jego skład.

Dotyk aloesu w materacach dziecięcych

Jednym z najnowocześniejszych materiałów, wykorzystywanych do produkcji materacy jest tkanina Aloe Vera. Jej wyjątkowość wynika z obecności mikrokapsułek aloesu, które aktywują się pod wpływem masy ciała i temperatury. Dzięki właściwościom leczniczym rośliny w materacu, tworzy się zdrowy klimat, niekorzystny dla szkodliwych mikroorganizmów.

Modele, z tkaniny Aloe Vera dostępne w sklepie Maniadrewna wspomagają regenerację skóry i regulują wilgotność, a więc będą świetnym rozwiązaniem dla dzieci z alergiami i problemami dermatologicznymi. Są także ultra miękkie i miłe w dotyku. Mają wypełnienie z elastycznej pianki typu HR, która cechuje się doskonałą ergonomicznością – idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. 

W materacach znajduję się również mata kokosowa, która usztywnia jedną stronę. Wszystkie te elementy konstrukcji podnoszą jakość modeli do klasy premium.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

 • Materace

  Materac dziecięcy 160×80 Premium

  Oceniono 0 na 5
  690,00 
 • Materace

  Materac dziecięcy 180×90 Premium

  Oceniono 0 na 5
  890,00 
Shopping Cart